Piękno po włosku – nowe kolekcje spieków kwarcowych

Włoska elegancja i klasa od lat uznawane są za ponadczasowy kanon piękna. Tamtejsze wzornictwo, kunszt detalu, przywiązanie do tradycji oraz rzemiosła tworzą harmonijną całość. Włoski charakter i bezpretensjonalny styl  to kwintesencja najnowszych kolekcji spieków kwarcowych włoskiej marki Laminam. In- Side i Calce, dzięki starannie dobranej palecie barw inspirowanej naturalnymi kamieniami, idealnie wpisują się we wnętrzarskie trendy sezonu!

Kolekcja Calce

Calce to seria płyt wielkoformatowych, która wiernie oddaje naturalne, pełne surowości piękno wapienia. Spieki w tej kolekcji dostępne są w kolorze delikatnej bieli, kości słoniowej, szarości, czerni, na antracycie kończąc. Surowe oblicze wapienia to świetny wybór do wnętrz, w których króluje minimalizm. Ale kolekcja Calce sprawdzi się także w innych stylach: kolory Calce Bianco i Calce Avorio będą doskonałym tłem dla złotych, miedzianych i stalowych elementów popularnych w stylu glamour i art deco. Nieco tajemnicze szarości i delikatna czerń stworzą synergiczną całość z ponadczasową bielą, coraz modniejszym grynszpanem czy kolorem roku: klasycznym niebieskim. Posadzki w tym kolorze będą się prezentować elegancko i oryginalnie. A dla odważnych włoski producent proponuje nasyconą, intensywną barwę antracytu. Właśnie te spieki, wykorzystane na blacie w kuchni, obudowie wyspy kuchennej czy kominka, staną się głównym bohaterem aranżacji.

Kolekcja IN-SIDE

A dla tych, którzy w swoich aranżacjach stawiają na indywidualny styl i niesztampowość, włoska marka przygotowała kolekcję IN-SIDE. Niepowtarzalne wzory powstają dzięki innowacyjnej technice mieszania surowców naturalnych o różnej wielkości ziaren. Dzięki temu spieki kwarcowe z tej serii wyróżniają się teksturą do złudzenia przypominającą naturalne skały. Płyty, dostępne w formacie 3240 X 1600 mm, dzięki tej wyjątkowej metodzie tworzenia zachowują jednolity wygląd nawet po przecinaniu czy frezowaniu. Struktura spieku w każdym miejscu jest bowiem identyczna. Kolorystyka tej serii wychodzi od delikatnych szarości, poprzez brązy, na głębokiej czerni kończąc. Na szczególną uwagę zasługują płyty Pietra Cardoso Grigio inspirowane wapieniem: ciemnoszara powierzchnia z wyraźnym rysunkiem użyleń urzeka elegancką, oszczędną formą. Wierne odwzorowanie żył kalcytowych znajdziemy także w płycie Pietra Piasentina Grigio. Ale Włosi nie byliby uznawani za mistrzów dobrego designu i innowacji, gdyby nie stawiali na odważne barwy i niesztampowe wzory. Tym razem projektanci, czerpiąc inspirację ze skał magmowych, stworzyli płytę Porfido Marrone – wulkaniczne piękno zamknięte w strukturze płyty wielkoformatowej. Kolekcja IN –SIDE dzięki imponującym rozmiarom spieków przeznaczona jest szczególnie do dużych powierzchni, takich jak: posadzki, okładziny pionowe, elewacje budynków.

Mistrzowska funkcjonalność

Ale lista zastosowań spieków kwarcowych jest zdecydowanie dłuższa. Architekci i projektanci wnętrz coraz częściej i chętniej zastępują naturalny kamień płytami wielkoformatowymi z uwagi na ich doskonałe parametry techniczne. Spieki kwarcowe są lekkie i cienkie, co sprawia, że ich montaż, pomimo tego, że wymaga specjalistycznej wiedzy i narzędzi, jest dużo łatwiejszy i szybszy aniżeli montaż dużo cięższych i grubszych płyt z kamienia naturalnego. Odporność na warunki atmosferyczne: wysokie i niskie temperatury oraz promieniowanie UV sprawia, że spieki nie tylko doskonale się prezentują na elewacjach budynków, ale także zachowują swój pierwotny wygląd. Wytrzymałość na ścieranie i zarysowania, a także na bezpośredni kontakt z substancjami chemicznymi sprawia, że spieki z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako materiał na blaty kuchenne, okładziny pionowe, parapety, posadzki czy obudowy kominków.

Nowe kolekcje w portfolio włoskiej marki Laminam są doskonałym wyborem do nowoczesnych wnętrz, w których liczą się unikatowe wzornictwo, oryginalność, ale i doskonała funkcjonalność.

Płyty z kolekcji Calce oraz IN-SIDE są dostępne w sklepie OUTLET Spieki Kwarcowe.