Ponadczasowy design 

Wielkoformatowe spieki kwarcowe dają możliwość wykonania  nowoczesnej oraz odponej na czynniki zewnętrzne elewacji. 
Zaawansowane technologie zastosowane w procesie produkcyjnym płyt sprawiają, że materiał mimo warunków pogodowych nie zmienia koloru i właściwości, ponadto jest łatwy w utrzymaniu czystości i uniemożliwia pojawienie się porostów czy glonów. Dodatkową zaletą materiału jest odporność na graffiti, która ma duże znaczenie w przypadku stosowania płyt na zewnątrz budynków. 

Sposoby montażu:

•klejenie bezpośrednio do ocieplenia, przestrzegając technologii przygotowanych przez producentów dedykowanej chemii budowlanej

•można tworzyć elewacje wentylowane i wykorzystywać najbardziej klasyczne systemy – klejenie do profili aluminiowych czy montaż płyt w ramach na podkonstrukcji aluminiowej. System wieszania płyt elewacyjnych na ramie aluminiowej cechuje się między innymi tym, że można go instalować w każdych warunkach pogodowych i do dowolnej wysokości budynku.

•THERMOLAM – gotowy panel termoizolacyjny do samodzielnego montażu.

  


RUSZT - podkonstrukcja z profili aluminiowych lub nierdzewnych 
System elewacyjny wykonywany w całości na budowie. Płyty montowane są do wcześniej wykonanej podkonstrukcji aluminiowej lub stalowej za pomocą, kleju, nitów lub haczyków

  


Kołki- system montażu mechanicznego System montażu z zastosowaniem specjalnych kołków montażu niewidocznego np. typu KEIL . Dotyczy montażu płyt laminam o grubości co najmniej 12 mm. 

 

    


 https://www.laminam.pl/o-nas/elewacje